RP6

Udany debiut reprezentacji u siebie. Polska - Niemcy 4:1!

Niezwykle efektowne zwycięstwo nad Niemcami odniosła na stadionie Agrykoli Warszawa reprezentacja Polski w piłce nożnej 6-osobowej. W swoim pierwszym w historii spotkaniu na polskiej ziemi podopieczni Klaudiusza Hirscha pokonali rywala aż 4:1!

Spotkanie, które zostało rozegrane w przerwie między fazą grupową a fazą pucharową turnieju finałowego Mistrzostw Polski Ligi Nike Playarena, rozpoczęło się od mocnego uderzenia Polaków. Już w 6. minucie meczu na listę strzelców wpisał się Bartosz Gliński, który uderzeniem sprzed pola karnego zdobył swoją pierwszą bramkę w historii dla reprezentacji. Po wyjściu na prowadzenie biało-czerwoni próbowali pójść za ciosem. Zaskoczyć niemieckiego golkipera próbowali m.in. Bartosz Gliński, Christian Tomyk i Tomasz Golatowski, jednak najlepszą okazję na podwyższenie wyniku miał debiutujący w kadrze Adam Grisgraber, który w sytuacji sam na sam trafił w Kima Sippela. Jak się okazało, powiększyć przewagi w pierwszej połowie już się nie udało, w efekcie czego do przerwy było "tylko" 1:0.

To, czego nie udało się dokonać w pierwszej odsłonie, z nawiązką udało się nadrobić po zmianie stron. Po 5 minutach drugiej części gry podopieczni Klaudiusza Hirscha prowadzili bowiem 3:0 za sprawą kapitana reprezentacji Bartłomieja Dębickiego oraz Mateusza Marciszko. Ten pierwszy z prawdziwym spokojem pokonał w sytuacji sam na sam stojącego w niemieckiej bramce Mathiasa Knebela, a drugi zaskoczył - posiadającego polskie i niemieckie obywatelsko - golkipera z Niemiec precyzyjnym strzałem niemal z połowy boiska. Choć za chwilę pierwszą bramkę dla Niemców zdobył Nico Zitzen, to kolejne minuty w spotkaniu należały znów do reprezentacji Polski. Najpierw wynik na 4:1 podwyższył strzałem z rzutu wolnego Krzysztof Elsner, a następnie o krok od znalezienia się na liście strzelców byli kolejni polscy zawodnicy. Ostatecznie piątego gola dla Polski nie było, ale Niemcy również nie potrafili trafić do siatki i mecz zakończył się pewnym zwycięstwem biało-czerwonych 4:1.

Polska - Niemcy 4:1 (1:0)

Niemcy: Kim Sippel, Matthias Knebel - Daniel Jagenburg, Florian Graberg, Milan Alexander, Nico Zitzen, Gerbi Kaplan, Dominik Rittscher, Tigin Yaliolu, Florian Thamm.

Polska: Paweł Grzywa, Maciej Fiedorek - Bartłomiej Dębicki, Mateusz Marciszko, Krzysztof Elsner, Christian Tomyk, Marcin Mrówczyński, Bartłomiej Piórkowski, Bartosz Barandowski, Tomasz Golatowski, Bartosz Gliński, Adam Grisgraber, Miłosz Stępień, Dominik Ptaszyński.

Bramki:

- Polska: Bartosz Gliński (8.), Bartłomiej Dębicki (23.), Mateusz Marciszko (25.), Krzysztof Elsner (28.)
- Niemcy: Nico Zitzen (26.)