Mistrzostwa Polski

Koniec marzeń drużyn z Sosnowca o Finale w Warszawie

W sobotę (16 lipca) odbył się w Sosnowcu pierwszy turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski Ligi Nike Playarena, w którym wystąpiło aż 7 sosnowieckich ekip. Jak można ocenić ich postawę?

Dla kilku drużyn był to debiut na imprezie ogólnopolskiej. Dla jednych był on udany, dla drugich już mniej. Do tej pierwszej grupy zaliczyć można drużynę Steelers United, która wygrała swoją grupę, notując 3 zwycięstwa i 1 porażkę. Z turnieju odpadła dopiero w 1/8 finału, po zaciętej walce z Silesią Zabrze, przegrywając ostatecznie 1:2. Jeśli chodzi o innych debiutantów, to Osasuna Sosnowiec, FC Lena, ProForma oraz UKS BM COMPRESSOR zgromadziły w swoich grupach odpowiednio 0 (ostatnie miejsce w grupie), 3 (4. miejsce w grupie), 0 (ostatnie miejsce w grupie) oraz 2 punkty (ostatnie miejsce w grupie), odpadając z gry na tym etapie rozgrywek.

Co do zespołów, które reprezentowały nasze miasto na arenie ogólnopolskiej w poprzednich latach, to PKS Klimek-Klimontów z dorobkiem 9 punktów zajął drugie miejsce w grupie, dzięki czemu awansował do 1/8 finału. Tam niestety przegrał 0:2 z drużyną Rozbarku Bytom, tym samym zaprzepaszczając szanse na powtórzenie wyniku sprzed roku, jakim był awans na Finał w Warszawie. Poza tym trzeba wspomnieć o teamie aktualnego mistrza Sosnowca, czyli Amatorkach. W swojej grupie zajęli oni 3. miejsce, zdobywając 6 pczek. Do dostania się do dalszych gier zabrakło im tylko jednego punktu. O tyle oczek więcej miał Skład Węgla i Papy Łódź, czyli zespół, który później okazał się finalistą zbliżającego się turnieju w stolicy. Jak można zatem ocenić postawę na MP sosnowieckich drużyn? Niektórzy na pewno czują spory niedosyt, lecz większość czuła samą radość z tego, że mogła się zaprezentować na imprezie rangi ogólnopolskiej. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku Sosnowiec wróci silniejszy z nowymi nadziejami i większymi szansami na końcowy sukces!