Ligowe
Dodany: Komentarzy: 0

Spokojny tydzień w Gdańsku - tygodniowy raport z gdańskich boisk

Puchar Gdańska

Jedno spotkanie odbyło się w minionym tygodniu w ramach Pucharu Gdańska. We wtorek IM Team, jako pierwszy zespół z 1 ligi, zagwarantował sobie udział w ćwierćfinale. W emocjonującym meczu, którego losy toczyły się do ostatnich sekund, pokonał on innego pierwszoligowca drużynę Black Bulls Gdańsk 4:3. Nadchodzący tydzień będzie ostatnim na rozgrywanie meczów w 1/8 finału.

1 liga

Ostatni tydzień kwietnia nie obfitował w mecze ligowe. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej lidze rozegrano zaledwie po kilka meczów. Bardzo wyrównany pojedynek stoczyły ze sobą drużyny walczące o utrzymanie w elicie. KP Slovaka City zremisowała w nim z Owned Team Gdańsk 13:13 i dla obu ekip były to pierwsze punkty zdobyte po długiej przerwie. Nie zmienia to jednak ich pozycji w tabeli, ponieważ obie drużyny potrzebują zwycięstw, by myśleć o grze w 1 lidze na przyszły sezon. Utrzymania wciąż nie mogą być pewne Dzikie Kormorany, które po dobrym początku roku i kilku dobrych meczach, nieco spuściły z tonu. Tym razem musieli uznać wyższość Surrender Teamu, który wygodnie rozsiadł się na trzecim miejscu w tabeli. Wygrana 11:9 nie jest znacząca, ale z przebiegu spotkania drużyna Ashota na to zwycięstwo w 100% zasłużyła. Jej strata do drugiego miejsca wciąż pozostaje mimo wszystko bez zmian, bo swój mecz wygrał też IM Team, który pewnie pokonał TS Marpoli 6:2. Ten ostatni team wciąż jest blisko strefy spadkowej, ale jego postawa w ostatnich meczach pokazuje, że w walce ze słabszymi drużynami nie powinien mieć problemów z wygrywaniem.

2 liga

Hit 2 ligi za nami. FC Nazwa Nie Gra grała w minionym tygodniu z liderem Spartans Gdańsk i pokazała, że ich piłkarskie umiejętności są wyższe od drużyny prowadzącej w tabeli. W tak ważnym spotkaniu lepiej od pierwszych minut spisywali się piłkarze NNG, dzięki czemu do końca udokumentowali swoją przewagę, zwyciężając 12:7. Z czołówki swój mecz wygrali także Chłopaki z budowy. Po demolce w pierwszej połowie (6:0), Delta Suchanino podniosła się nieco, ale nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki z trzecią drużyną 2 ligi. Na szczęście dla Delty, Chłopaki zaczęli nieco odpuszczać i spotkanie zakończyło wynikiem 8:4. Czołówkę wciąż goni za to Pół Litra Na Dwóch, które zainkasowało kolejne 3 punkty. Ofiarą tej ekipy była Sparta Gdańsk, która po raz kolejny mierzyła się z drużyną z czołówki i po raz kolejny musiała uznać jej wyższość. Pół Litra wygrało bowiem 9:5.

Najważniejsze statystyki

Rozegranych meczów: 19.
Bramki strzelone: 254.
Zawodnik tygodnia: Patryk Bońkowski (FC Nazwa Nie Gra) - Kluczowy zawodnik hitowego spotkania w 2 lidze.