Ligowe

Szczecin: Pionier gromi! Rodzi się nowa siła w 3 lidze?

4 marca o godz. 18.30 przy ul. Komuny Paryskiej w Szczecinie odbył się mecz pomiędzy fatalnie grającymi ostatnio K.S Sportowcami a drużyną LZS Pionier Buk, która niedawno awansowała do szczecińskiej trzeciej klasy rozgrywkowej.

Na spotkanie 3 ligi Centrum szybciej dotarli „Pionierzy”, którzy dzięki dłuższej i co najważniejsze skuteczniejszej rozgrzewce rozpoczęli spotkanie od mocnych ataków na bramkę Sportowców. LZS szybko objął bowiem prowadzenie, a potem zamieniał na gole kolejne sytuacje podbramkowe. Pionier z minuty na minutę powiększał swoją przewagę, a w osiągnięciu zdecydowanego zwycięstwa nie przeszkodził mu nawet chwilowy przestój na początku drugiej połowy, gdy długo nie udawało się przedrzeć zawodnikom LZS-u przez „obronę Częstochowy” Sportowców. Ostatecznie to nierówne spotkanie zakończyło się wynikiem 24:3 dla beniaminka, co i tak jest chyba najmniejszym wymiarem kary dla gospodarzy.

O Sportowcach można jedynie powiedzieć to, że w tym meczu zaprezentowali się jeszcze gorzej niż w starciach z zespołami z samej ligowej czołówki, czyli z Emegasport.com czy Szarpaniną, a o „Pionierach”, że w takiej formie mogą oni napsuć sporo krwi nawet wymienionym najlepszym zespołom rozgrywek.

Mimo porażki, Sportowcy gratulują „Pionierom” mądrej gry i zdrowej rywalizacji Fair Play.