Ligowe
Dodany: Komentarzy: 2

Krosno: Na początek mecz do jednej bramki

W ubiegły piątek (15 lutego) wystartowała krośnieńska 1 liga. W meczu, który był inauguracją rozgrywek udział wzięły drużyny Kowiszy Krosno oraz Brand Haczów. Po dwóch 35-minutowych połowach drużyna z Krosna opuszczała murawę jako zwycięzca, a końcowy wynik był niemałą niespodzianką - drużyna Kowiszy wygrała 14:3.

Pierwszy lider rozgrywek - Kowisza Krosno
Kowisza nie była faworytem spotkania z Brandem Haczów, gdyż w rozegranym kilka dni wcześniej sparingu górą była drużyna z Haczowa, która wygrała wtedy 13:8. Wynik meczu inauguracyjnego za sprawą Bartka Tabisza otworzyła ekipa Branda, jednak do przerwy to Kowisza prowadziła 4:1. Druga połowa to już koncert zawodników z Krosna, którzy ostatecznie zwyciężyli aż 14:3. Wielki udział w zwycięstwie swojego zespołu miał napastnik Maciej Abratowski, który w całym spotkaniu zdobył aż 5 goli. Dzięki pewnej wygranej ekipa z Krosna została pierwszym w historii liderem krośnieńskiej 1 ligi.

Kolejne dwa mecze w Krośnie
W drugim spotkaniu - rozgrywanym tego samego dnia - drużyna Kryzys Brygada podejmowała u siebie Batsquad i jak się okazało, mecz debiutantów zakończył się pewną wygraną Batsquad-u, który zwyciężył aż 12:2.

Oprócz inaugurujących spotkań, w krośnieńskiej Lidze Nike Playarena rozegrano jeszcze jeden mecz. Drużyna Kowisza Krosno podjęła w nim na wyjeździe zespół AKS Targowiska. Starcie pewnie wygrali goście 20:7, dzięki czemu umocnili się na pozycji lidera. Więcej o tym spotkaniu można przeczytać tutaj.

Następne ekipy gotowe do startu
Jeszcze w tym tygodniu grę w lidze rozpoczną inne drużyny zapisane do rozgrywek w Krośnie. W środę (20 lutego) swój mecz rozegrają ekipy Kopernik Krosno oraz Chorkówa, a trzy dni później zadebiutują Colbico Polanka i W Pogoni Za Chlebem FC.