PL6

#PL6 Ostrów Wielkopolski - Krotoszyn

Mecz Ostrów Wielkopolski - Krotoszyn

W czwartek, dnia 15.11.2018 r. o godzinie 19 miało miejsce spotkanie w ramach

Polskiej Ligi Szóstek pomiędzy reprezentacją Ostrowa Wielkopolskiego, a reprezentacją Krotoszyna. Ostatni mecz między tymi drużynami zakończył się wynikiem 2:2. Obie drużyny mają rozegrane po 4 mecze w ramach PL6 i plasują się w tabeli następująco:

-Ostrów Wielkopolski - 1 zwycięstwo, 1 remis oraz 1 przegrana i z dorobkiem punktowym wynoszącym 4 pkt zajmują 3 miejsce w tabeli

-Krotoszyn - Jedyny zespół, który nie zasmakował ligowego zwycięstwa. Do tej pory wywalczyli 1 remis i aż 3 razy schodzili z boiska na tarczy. Jak na razie zamykają ligową tabelę z 1 pkt

Zanim rozpoczęliśmy spotkanie przeprowadzony został wywiad z trenerami odnośnie przygotowania zawodników do meczu:

-Pierwszy odpowiadał Dominik Góral, kierownik zespołu z Krotoszyna “Szczerze mówiąc, nie było czasu na szczególne przygotowania, chłopaki znają się bardzo dobrze z boiska, bo grają ze sobą w sumie co tydzień, teraz też będziemy mieli ligę halową, w której też będą ze sobą grać, więc zbytnio nie mieliśmy czasu żeby chłopaków przygotować do tego pojedynku, ale wiem, że są w dobrej formie. Mamy bardzo dobrych zawodników z naszych krotoszyńskich boisk, więc trzymamy bardzo mocno kciuki, żeby akurat dzisiaj udało nam się rozgromić drużynę z Ostrowa Wielkopolskiego”

-Następnie odpowiedzi udzielił kierownik zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego Darek Starczan “Wiedząc, że koledzy z Krotoszyna wytoczą na nas potężnie mocne armaty, w zeszłym tygodniu rozegraliśmy przygotowujący nas sparing z drużyną z 1 Ligi MDM Komputery Autopartner za co im serdecznie dziękujemy. Pracowaliśmy nad taktyką, nad zgraniem drużyny i co najważniejsze drużyna jest mocno zmotywowana i tak jak kolega mówił jesteśmy pewni zwycięstwa”.

Dwójka sędziowska prowadząca czwartkowe zmagania:

Mateusz Walisiak

Patryk Pakuszewski

Kilka minut po godzinie 19 zespoły rozpoczęły zmagania. Mecz zostanie rozegrany 2 x 30 min.

1 min - Krotoszyn już na początku meczu wykazał się pozstawą fair play, gdyż po rozpoczęciu gry oddał piłkę gospodarzom z Ostrowa Wielkopolskiego.

1 min - Już w pierwszej minucie zespół z Krotoszyna zastosował pressing co przełożyło się od razu na sytuację bramkową, jednak Dominik Jędrkowiak spudłował strzelając zza pola karnego.

2 min - Bramkarz Ostrowa Wielkopolskiego wznowił piłkę wyrzutem w okolice połowy boiska, który przejęli gracze z drużyny przeciwnej. Od razu po przyjęciu piłkarz Krotoszyna uderzył piłkę na bramkę z połowy boiska, jednak bramkarz zachował czujność i sparował piłkę na rzut rożny.

3 min - Podanie po ziemi z rzutu rożnego doszło do zawodnika Krotoszyńskiej drużyny, lecz bramkarz Ostrowa na posterunku i bez większych problemów wyłapał strzał. Już na samym początku drużyna z Krotoszyna pokazuje, że chce wygrać stosując pressing na graczach drużyny Darka Starczana co na początku przynosi efekty w postaci trzech bardzo dobrych sytuacji bramkowych .

3 min - W ciągu pierwszych kilku minut drużyną lepszą był Krotoszyn, który skutecznie rozbijał ataki rywali nie dopuszczając ich do wejścia w pole karne. Mecz przez chwilę się uspokoił, lecz nie na długo. Adrian Dąbrowski przejął piłkę w okolicach połowy boiska i dryblingiem wszedł na prawe skrzydło z próbą dośrodkowania, jednak wrzutka została udaremniona przez obrońcę Krotoszyna.

4 min - mieliśmy rzut wolny dla zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego po faulu Łukasza Zuziaka. Z bardzo dogodnej pozycji wykonywał wolnego Maciej Sodkiewicz. Próba sprytnego podania do zawodnika wbiegającego za mur jednak nie powiodła się.

5 min - Próba szybkiej kontry zespołu Krotoszyna również zakończyła się niepowodzeniem, gdyż Patryk Szewczyk uratował sytuację wybijając piłkę na aut.

5 min - Mieliśmy kolejną akcję bramkową!!! Dominik Jędrkowiak z Krotoszyna przejął piłkę na środku boiska i pędził z nią po lewym skrzydle, wpadając w pole karne, jednak na wskutek skrócenia kąta przez bramkarza Ostrowa, nadal mamy 0:0.

6 min - Kolejny błąd Ostrowiaków znów naprawia bramkarz, który wślizgiem udaremnia akcję Krotoszynian.

6 min - Mieliśmy szybką kontrę drużyny Darka Starczana, którą zatrzymują obrońcy ekipy Dominika Górala na skraju pola karnego, jeszcze nabijając przy tym przeciwników. Krotoszyn wznawiał z autu.

8 min - W obu ekipach zaczęto wprowadzać zmiany. Po początkowej fazie dominacji Krotoszyna mecz wyrównał się. Obie ekipy starały się dobrze konstruować swoje ataki, jak również skutecznie bronić, co jak na razie im wychodziło. Mieliśmy strzał z połowy boiska zespołu z Krotoszyna, jednak szybuje on wysoko ponad bramkę.

9 min - Ogromna szansa dla Krotoszyna. Po dośrodkowaniu piłkę głową uderzał Piotr Fabis, ale bramkarz Ostrowa Wielkopolskiego popisał się Wspaniałą interwencją.

10 min - Mieliśmy kolejny strzał ekipy w granatowych strojach w jakich występuje Krotoszyn. Techniczne uderzenie zza pola karnego przelatuje obok słupka i od bramki zaczął Patryk Wojtkowiak.

11 min - Mamy pierwszą bramkę!!!! Ostrów Wielkopolski przejął piłkę na środku boiska przy linii bocznej z prawej strony. Po zamieszaniu przy linii bocznej Kacper Izydorski podał do swojego kolegi; ten odegrał, Izydorski wpadł w pole karne i wyłożył piłkę Damianowi Krzywdzie, a ten dopełnił formalności i mamy 1:0 dla Ostrowa Wielkopolskiego, co patrząc na przebieg meczu było lekkim zaskoczeniem.

12 min - Po rozpoczęciu ze środka boiska Krotoszyn próbował wrzucić piłkę za kołnierz obrońcom Ostrowa, jednak próba została udaremniona.

12 min - Strzał z połowy boiska, w wykonaniu Łukasza Zuziaka, zawodnika ekipy kierowanej przez Dominika Górala, ale piłka szybowała wysoko ponad bramkę.

12 min - Mieliśmy już 2:0 dla ekipy Darka Starczana!!! Patryk Wojtkowiak wyprowadził piłkę ręką za połowę, zawodnik Ostrowa bez przyjęcia skierował piłkę do prawego skrzydła, gdzie znajdował się kolejny zawodnik w biało-czerwonych barwach. Bardzo dobre, niskie podanie w pole karne i Rafał Drzazga wykończył akcję. Sytuacja zmieniła się diametralnie. Pomimo optycznej przewagi Krotoszyna to Ostrów przybliża się do zwycięstwa strzelając kolejnego gola.

13 min - Nieporozumienie w zespole z Krotoszyna. Gracze w granatowych strojach wychodzili z kontrą, Łukasz Budziak chcąc zaskoczyć rywali dogrywał do lewego skrzydle, jednak nikt nie popędził tymże skrzydłem z zespołu Krotoszyna.

14 min - Mieliśmy aut dla gospodarzy. Marcin Kaczmarek wykonał wrzutkę zza linii bocznej. Piłka szybuje w pole karne, jednak niefortunnie trafia w zawodnika Ostrowa tak, że piłka odbiła się za linię końcową. Wznawiał bramkarz.

14 min - Mieliśmy akcję Krotoszyna. Zawodnik otrzymał podanie w okolicach pola karnego, przyjął je, po czym zszedł na lewą nogę, ale bramkarz gospodarzy był czujny i odbił lecącą piłkę, która kierowała się w światło jego bramki.

15 min - Dominik Jędrkowiak podawał do Łukasza Budziaka, ten próbował strzału na bramkę Ostrowa, jednak obrońca  zachował czujność. Mieliśmy rzut rożny. Dośrodkowanie, które przejął Daniel Baran, kierując piłkę głową w stronę bramki, jednak bramkarz Patryk Wojtkowiak bez problemów wyłapał ten strzał.

15 min - Kolejny strzał Krotoszyna. Daniel Baran uderzył z ostrego kąta w kierunku bramki, jednak piłka minimalnie nad poprzeczką.

16 min - Rzut rożny dla Krotoszyna, niskie podanie, w które jednak nie trafił zawodnik w granatowych barwach i piłka przelatuje na aut. Zza linii bocznej wznawiawiać będzie Ostrów Wielkopolski.

18 min - Zmarnowana sytuacja Ostrowa. Po wymianie kilkunastu podań Rafał Drzazga uderzał na bramkę, ale piłka mija słupek i zacznie bramkarz Krotoszyna Bartosz Jarysz.

18 min -Strzał z dystansu Wojciechowskiego, jednak Jarysz bardzo dobrze sparował piłkę za linię boczną.

20 min - Krotoszyn sprawdził wprowadzonego chwilę wcześniej drugiego bramkarza Ostrowa Wielkopolskiego Artura Urbaniaka, który jednak dobrze zatrzymał piłkę mogącą stworzyć zagrożenie.

21 min - Kacper Izydorski otrzymał podanie w pole karne, spróbował uderzać, ale obrońca Krotoszyna uniemożliwił mu dalsze poczynania akcji i  mieliśmy aut dla ekipy Darka Starczana.

21 min - Galewski wykonał aut, który padł łupem przeciwników, którzy rozpoczęli ekspresową kontrę. Przeprowadził ją Łukasz Budziak, który wyłożył piłkę Radkowi Kołodziejowi, a ten fatalnie spudłował. Nie ma bramki kontaktowej.

21 min - Zawodnik Krotoszyna Maciej Kwieciński uderzał wolejem zza pola karnego, jednak piłka mineła bramkę.

22 min - Idealna sytuacja Krotoszyna!!! I jeszcze ładniejsza obrona Ostrowa. Zawodnik granatowych dogrywał z lewego skrzydła w pole karne, gdzie czekali dwaj zawodnicy z jego drużyny. Trochę zamieszania z udziałem tychże zawodników, jest strzał w idealnej pozycji, który został zatrzymany wślizgiem przez obrońcę Ostrowa. Znów wyszedł brak skuteczności ekipy gości.

23 min - Mieliśmy akcję Ostrowa. Niska wrzutka w pole karne na dalszy słupek, ale zawodnik nie trafił w piłkę. Jednak sędziowie wyłapali, że piłka musnęła Krotoszynian, więc mieliśmy wrzut z autu, który jednak nie stanowił zagrożenia dla bramki Bartosza Jarysza.

24 min - Daniel Baran uderzał w biegu piłkę, jednak przeleciała daleko obok słupka i wznawiał od bramki Ostrowa Wielkopolskiego.

25 min - Znakomita interwencja Artura Urbaniaka, który uratował Ostrów przed stratą bramki. Świetne wyjście, które zatrzymało strzał Krotoszyna. Zawodnik z numerem 22 mógł pluć sobie w brodę.

26 min - Próba lobowania bramkarza Ostrowa zakończona niepowodzeniem. Wykonawcą lobijki był kapitan Krotoszyna Łukasz Zuziak.

27 min - Kolejna wyśmienita sytuacja ekipy Dominika Górala, tym razem akcji nie wykończył Daniel Baran.

28 min - Tym razem bardzo dobra sytuacja ekipy gospodarzy. Izydorski dostał podanie i wyszedł 1 na 1  z bramkarzem, ale tym razem zwycięsko wyszedł z pojedynku Bartosz Jarysz, bramkarz drużyny z Krotoszyna.

29 min - Mieliśmy mocne uderzenie Zuziaka z wolnego, które zostało zablokowane przez jednoosobowy mur Ostrowiaków. Rzut rożny. Dośrodkowanie… i Piotr Fabis uderzył główką ponad poprzeczkę.

30 min - Na minutę przed końcem pierwszej połowy mieliśmy błąd obrońcy Ostrowa, który daje sobie odebrać piłkę, którą przejmuje Maciej Kwieciński i mocnym uderzeniem próbował umieścić piłkę w siatce Artura Urbaniaka, ale piłka mineła słupek po odbiciu jej przez bramkarza gospodarzy.

30 min -  Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 2:0 dla Ostrowa Wielkopolskiego. Cóż można powiedzieć po obejrzeniu pierwszej połowy? Brawo dla gospodarzy, którzy wykorzystali dwie szybkie kontry. Widać u Nich spokój i opanowanie. Nie dają ponieść się emocjom, co było widać w ostatniej akcji kiedy kapitan Maciej Sodkiewicz nie wyprowadził piłki z własnej połowy, by nie doszło do jakiejś raptownej straty. A co do gry Krotoszyna? Bardzo dobrze grają wysokim pressingiem, dochodzą do sytuacji, ale niestety ich skuteczność jest na zerowym poziomie. Jeśli nie poprawią tego to niestety nie wywiozą z terenu przeciwnika żadnego punktu. Po chwilowej przerwie i zmianie stron drużyny powróciły na murawę.

31 min - Ostrów Wielkopolski również zachował się fair play oddając drużynie z Krotoszyna po wznowieniu gry od środka

32 min - Krotoszyn był przed szansą. Jeden z zawodników przyjął piłkę po dośrodkowaniu i odegrał ją do partnera, ale strzał z woleja poszybował ponad bramkę

34 min - Znów drużyna Dominika Górala stanęła przed wielką szansą. W akcji brali udział trzej zawodnicy z Krotoszyna. Pierwszy z nich otrzymał podanie ze środka boiska i odegrał do skrzydła. Skrzydłowy wrzucił piłkę w pole karne, którą próbował wykończyć Daniel Baran. Niestety nie trafił w piłkę

34 min - Łukasz Budziak z Krotoszyna przejał piłkę w okolicach środka boiska i popędził  z Nią po lewym skrzydle, mijając kilku zawodników z Ostrowa Wielkopolskiego. Następnie oddał strzał z ostrego kąta, który jednak nie leciał w światło bramki

35 min - Pierwsza szansa dla Ostrowa w tej połowie. Wojtkowiak próbował wyrzutem dograć do Sodkiewicza. Podanie padło łupem przeciwnika, ale jeden z zawodników Darka Starczana powalczył o piłkę i odebrał ją drużynie z Krotoszyna, po czym podał do Macieja Sodkiewicza, który znalazł się w pojedynku 1 na 1 z bramkarzem i w tym pojedynku lepszy był goalkeeper

35 min - Kolejny strzał na bramkę w wykonaniu biało-czerwonych. Bardzo efektowny strzał nożycami Rafała Drzazgi, który był minimalnie niecelny

35 min - BRAMKA dla Ostrowa Wielkopolskiego. W tym momencie na tablicy wyników widniał wynik 3:0. Bardzo ładna, składna akcja. Kilka szybkich podań, które destrukcyjnie rozbiły obronę Krotoszyna i spokojne wykończenie wewnętrzną częścią stopy Damiana Krzywdy, a asystę zaliczył Adrian Dąbrowski

36 min - Krotoszyn zdobył bramkę na 3:1. Szybka odpowiedź po straconej bramce. Piękny strzał z fałsza zaliczył Radosław Kołodziej. Bramkarz gospodarzy był bez szans. Ekipa Dominika Górala zaczyna odrabiać straty i wydaje mi się, że po tej bramce mecz będzie ciekawszy

37 min - Stratę przy swoim polu karnym zaliczył Ostrów Wielkopolski. Mieliśmy pojedynek 3 na 3, ale nic z tego nie wyszło. Zawodnicy Krotoszyn Open nie zrozumieli się i nie było większego zagrożenia dla bramki Wojtkowiaka

37 min - Rzut rożny dla zawodników grających w granatowych strojach. Kilka podań i próba wykończenia została udaremniona przez goalkeepera Ostrowa Wielkopolskiego. Sędzia wskazał na narożnik boiska, więc jeszcze jeden rzut rożny.

39 min - Rzut wolny dla Krotoszyna. Bardzo ostro potraktowany jeden z graczy granatowych, popchnięty od tyłu przez Kacpra Izydorskiego. Skończyło się tylko na upomnieniu. Maciej Stefański uderzył piłkę, która trafiła w zawodnika Darka Starczana.

40 min - Kontra Ostrowiaków zatrzymana przez wyjście Bartosza Jarysza

40 min - Pierwsza żółta kartka dla Marcina Stefańskiego za faul i rzut wolny z bardzo dobrej pozycji dla drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego. Bardzo dobre podanie do Mateusza Galewskiego z wolnego, ale wykończenie niestety pozostawiało wiele do życzenia.

41 min - Zmarnowana szansa biało-czerwonych po kontrze. Dwóch zawodników przedziera się przez obronę granatowych i próba podania przez Kacpra Izydorskiego  na czystą pozycję została zatrzymana przez wracającego obrońcę Krotoszyna.

41 min - Przejęcie piłki pod polem karnym Krotoszyna przez Kacpra Izydorskiego i bez dłuższego zastanowienia pada strzał, który jednak jest blokowany przez obrońcę. Mamy aut. Pięknie wykonana akcja graczy z Ostrowa Wielkopolskiego i zobaczyliśmy wynik 4:1 na tablicy. Adrian Bruchajzer podaje z autu do Kacpra Izydorskiego, a ten piętką przedłuża podanie wykładając piłkę Damianowi Krzywdzie, który pewnie pokonuje bramkarza Krotoszyna Bartosza Jarysza.

42 min - Rzut rożny dla Krotoszyna. Zawodnik z narożnika wykonał podanie do partnera, a Dominik Jędrkowiak uderzał piłkę, która zostaje zablokowana.

43 min - Zły wyrzut Wojtkowiaka został przechwycony przez Krotoszyn. Zawodnicy rozegrali kilka podań i strzał w środek bramki Daniela Olejnika wyłapuje bramkarz gospodarzy

43 min - Zamieszanie przy polu karnym drużyny Dominika Górala próbuje wykorzystać Marcin Kaczmarek, który próbował strzału zza boiska jednak piłka poleciała obok bramki

44 min - 4:2!!! Bramkę dla Krotoszyna po pięknym strzale z rzutu wolnego zdobył kapitan gości Łukasz Zuziak. Rzut wolny wykonywany daleko od pola karnego, jednak idealny strzał sprawił, że Krotoszyn Open ma znów tylko dwie bramki przewagi.

45 min - Długi drybling Kacpra Izydorskiego w kierunku pola karnego, następnie podanie do skrzydła. Odbiorcą podania był Rafał Wojciechowski, który posyła piłkę w światło bramki, jednak na posterunku jest  Bartosz Jarysz, bramkarz drużyny gości. Mamy rzut rożny. Udane wysokie dośrodkowanie przyjmuje Adrian Dąbrowski, który kieruję piłkę w kierunku bramki, ale strzał minimalnie nad poprzeczką

46 min - Strzał Łukasza Budziaka bardzo niecelny strzał, który w żaden sposób nie zagroził bramce, choć była ku temu okazja

47 min - Wojciechowski podawał do Sodkiewicza, który chciał wykończyć akcję, ale Bartosz Jarysz wyszedł do piłki i uratował swoją drużynę.

47 min - Żółta kartka dla Kacpra Izydorskiego za faul na przeciwniku

48 min - Strzał z dalszej odległości wykonał Zuziak jednak nie znalazł on drogi do bramki

49 min - Kolejna fantastyczna szansa została zaprzepaszczona przez Krotoszyn. W głównej mierze dzięki obrońcy, który stanął na linii strzału i nie pozwolił by piłka znalazła się w siatce

50 min - GOOOOL dla Krotoszyna. Fantastyczny strzał zza pola karnego Huberta Brylewskiego. Bramkarz bez szans. 4:3, taki wynik widniał po tej bramce.

52 min - Dwa słupki na przestrzeni kilkunastu sekund!!! Najpierw Krzywda, teraz Wojciechowski. Ogromny pech drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego

53 min - BRAMKA na 5:3. Piękna kontra. Spod własnego pola karnego wyprowadzona piłka przez dwóch zawodników. Jeden z Nich to strzelec bramki Rafał Drzazga, który przedryblował zawodników z Krotoszyna i w sytuacji 3 na 1 zachował chłodny umysł, położył bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki

55 min - Kaczmarek uderzał z wolnego. Piłka leciała w światło bramki jednak i tym razem Bartosz Jarysz wybił piłkę.

55 min - Zamieszanie w polu karnym Krotoszyna. Sytuacje próbował wykorzystać Bruchajzer który uderzył piłkę, a następnie Izydorski który przechwycił wybitą piłkę przez bramkarza gości, ale Bartosz Jarysz ponownie górą nad zawodnikami Darka Starczana

56 min - Łukasz Budziak uderza z woleja piłkę, jednak nie znalazła ona drogi do bramki. Zacznie Artur Urbaniak, drugi goalkeeper Ostrowa Wielkopolskiego

57 min - Urbaniak ratuje drużynę biało-czerwonych przed kontrą Krotoszyna wyprowadzoną przez Łukasza Budziaka

57 min - Rzut wolny z bliskiej odległości dla Krotoszyna. Łukasz Zuziak podaje piłkę do dobrze ustawionego Jędrkowiaka, który powinien zamienić akcję na bramkę, jednakże dobrym wyjściem popisuje się Artur Urbaniak

59 min - Strzał Macieja Kwiecińskiego mija bramkę Ostrowa Wielkopolskiego

60 min - Bezmyślna strata Ostrowa, która jednak nie kończy się bramką dla Krotoszyna.

Koniec spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 5:3 co nie do końca odzwierciedliło to co działo się na boisku. Drużyny zostawiły na boisku serce i mnóstwo sił by przynieść chwałę swojemu miastu. Przy poprzednim remisie każda drużyna chciała udowodnić swoją wyższość i dziś zrobił to Ostrów Wielkopolski zgarniając komplet punktów. Serdecznie gratulujemy Kadrze Ostrowa Wielkopolskiego i czekamy na kolejne spotkania w ramach Polskiej Ligi Szóstek.  A dla tych co jeszcze nie widzieli tego wspaniałego widowiska mamy link do transmisji: https://www.facebook.com/playarenaPL/videos/192411064974161/