Dodany: Komentarzy: 0

Przegląd ligowy #1

Rozpoczęła się runda wiosenna. Jako Ambasadorzy chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom kibiców, którzy chcą być na bieżąco z wydarzeniami na ligowych boiskach, więc zaczynamy nowy cykl artykułów zatytułowany "Przegląd ligowy".

Ananasy górą w hicie

W niewątpliwym hicie 16. kolejki zmagań, Ananasy pokonały doświadczony zespół Polonii 5:3. Całe spotkanie stało na wysokim poziomie i Ananasy po raz kolejny udowodnili, że ich miejsce w czubie tabeli nie jest przypadkiem. Ozdobą meczu były dwa gole zdobyte bezpośrednio z rzutów wolnych, które zdjęły pajęczyny z okienka bramki pilnowanej przez golkipera Polonii.

Śródmieście lepsze od Dragacza

Aktualny mistrz miasta zmierzył się z finalistą grudniowego Turnieju Świątecznego. Górą okazali się ci pierwsi, wygrywając pewnie 9:3. Mimo zaciętej pierwszej połowy, która zakończyła się remisem, Śródmieście potrafiło pokazać pazur i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Natomiast Dragacz nie pierwszy już raz pokazał, że potrafi stanąć do walki z najlepszymi drużynami ligi. Aktualnie spadł wprawdzie w ligowej tabeli na 9. miejsce, lecz jesteśmy pewni, że sprawi jeszcze wiele problemów czołowym ekipom.

(Prawie) Udany debiut Astorii

Przejmując całość drużyny Górnika podczas przerwy zimowej, Astoria musi sprostać ciężkiej sytuacji w ligowej tabeli, gdzie z 5 punktami zajmują 16. miejsce. Spotkanie w ramach 16. kolejki zmagań ligowych było ich pierwszym meczem w rozgrywkach Playareny. Przeciwnikiem była Wisła Grudziądz, czyli drużyna środka tabeli, która aspiruje do bycia jedną z ważniejszych ekip ligi. Patrząc na całokształt spotkania możemy szczerze pochwalić postawę Astorii, która nie wystraszyła się rywala i grając ładną dla oka piłkę potrafiła wielokrotnie zagrozić bramce Wisły. Przez większość spotkania prowadzili, jednak nie potrafili utrzymać koncentracji i na kilka minut przed końcem Wisła, wykorzystując doświadczenie w ligowych starciach, doprowadziła do wyrównania, by ostatecznie strzelić bramkę na 5:4 i pozbawić Astorię jakiejkolwiek zdobyczy punktowej.

Co nas czeka wkrótce?

Najbliższa niedziela (25 lutego) będzie prawdziwym świętem piłki, dla fanów grudziądzkich rozgrywek. W pierwszym hitowym meczu będziemy świadkami rewanżu za finał Turnieju Świątecznego, czyli starcia Dragacza z Polonią. Dosłownie chwilę po tym spotkaniu, zmierzą się ze sobą dwie pierwsze drużyny ligowej tabeli - Śródmieście i DragonsGang. Oba spotkania zostaną rozegrane na Strzemięcinie. Po więcej informacji zapraszamy na fanpage Playarena Grudziądz i profile facebookowe grudziądzkich drużyn!