Fortuna Puchar Polski

Superpuchar Gryfina: Przedstawiamy terminarz zawodów

Wielkimi krokami zbliża się turniej finałowy gryfińskich eliminacji do Fortuna Pucharu Polski Playarena. Znamy już datę, obiekt oraz uczestników. Czas na terminarz zawodów.

Rozstawienie zamiast losowania

Tym razem organizatorzy zdecydowali, że zespoły zostaną podzielone na podstawie osiągnięć z turniejów eliminacyjnych. Zdecydowanie będzie to bardziej sprawiedliwe niż losowanie, gdyż pozwoli to uniknąć spotkania się w jednej grupie dwóch zespołów, które wygrały swoje kwalifikacje. Zespoły zostały podzielone na zasadzie, że w Grupie A znajdzie się zwycięzca lokalnych eliminacji w Gryfinie, trzeci zespół z tego miasta oraz druga i czwarta drużyna z Widuchowej. Analogicznie w Grupie B zagrają ze sobą zwycięzca eliminacji i trzeci zespół z Widuchowej oraz zespoły z miejsc drugiego i czwartego z Gryfina.

Należy też nadmienić, że z zawodów wycofały się drużyny z drugich miejsc z każdego z turniejów (Błękit Pniewo oraz Młode Wilki), dlatego zespoły z miejsc 3 i 4 zostały przesunięte o jedno miejsce w górę, zaś na pozycji 4 pojawiły się zespoły zastępujące wyżej wymienioną dwójkę, czyli Radimar sklepwnetrz.pl oraz Czarni Czarnówko.