Ligowe
Dodany: Komentarzy: 1

Konin: Hit sezonu na korzyść wicelidera!

Niedziela obfitowała w wiele ciekawych konfrontacji w Lidze Nike Playarena. Jedną z nich było hitowe starcie w Koninie, gdzie doszło do meczu wicelidera tabeli KS Konina z liderem 1 ligi KS Elpakiem. Po emocjonującym i trzymającym w napięciu do ostatnich minut widowisku lepsza w spotkaniu na szczycie okazała się druga ekipa konińskich rozgrywek.

Pierwsza połowa po myśli lidera
Hit sezonu w 1 lidze konińskiej nie zawiódł! Od pierwszego gwizdka widać było, że obu ekipom bardzo zależy na zwycięstwie i nikt nie będzie odstawiał nogi. Elpak w pierwszej połowie zdecydowanie przeważał i na przerwę schodził z korzystnym dla siebie wynikiem 5:3.

KS Konin doprowadza do remisu po przerwie
Po przerwie obraz gry zmienił się i to znacznie. Elpak nadal miał co prawda przewagę, jednak po 10 minutach drugiej połowy do głosu doszła ekipa KS Konin. Coraz lepsza gra, duża skuteczność w ofensywie i kilka udanych interwencji z tyłu wpłynęło na to, iż na 15 minut przed końcem spotkania KS Konin doprowadził do remisu!

Zabójcze kontry wicelidera
Jak się okazało, za chwilę nastąpił decydujący moment w tym meczu, ponieważ Elpak rzucił się do ataku, a to naraziło go na bardzo groźne kontry ze strony przeciwnika. Dwie takie akcje KS Konin zamienił na zdobycze bramkowe i na 10 minut przed ostatnim gwizdkiem był bardzo bliski pierwszego zwycięstwa nad Elpakiem w tym sezonie.

Nie starczyło czasu na odrobienie strat
Lider 1 ligi atakował, ale bezskutecznie, a KS Konin nie miał zamiaru zwalniać tempa i dobił rywala, zdobywając kolejną bramkę na 5 minut przed zakończeniem meczu. Elpak dopiero wtedy zrozumiał, że nie ma nic do stracenia, lecz mimo iż udało mu się zdobyć jeszcze 2 gole, na strzelenie wyrównującej bramki czasu już nie starczyło i spotkanie zakończyło się zwycięstwem ekipy KS Konin 10:9.

Taki wynik oznacza, że walka o mistrzostwo Konina w sezonie 2013/2014 wciąż pozostaje sprawą otwartą!

KS Elpak Konin - KS Konin 9:10 (5:3)

Bramki:
- Elpak: Adam Wawrzyniak 5, Adam Andrzejczyk 2, Mateusz Kaszuba 1, Dawid Roszak 1.
- KS: Bartosz Miszczak 3, Michał Dybczak 2, Patryk Fijałkowski 2, Dawid Głowacki 2, Sebastian Laskowski 1.